Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 30 listopada 2023
logotyp Iceland, Liechtenstein, Norway grantsflaga Unii Europejskiej
Dziki w mieście
5 października burmistrz Antoni Szlagor spotkał się z przedstawicielami Kół Łowieckich i z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w sprawie pojawiających się w mieście Żywiec na terenie ulic i ogródków przydomowych dużej ilości dzików. Szczególnie dotyczy to dzielnic Sporysz, Kocurów i Koleby. Mając jednocześnie na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Miasta i sprawy etyczne, zdecydowano, że dziki będą przepędzane z terenów zamieszkanych w tereny leśne przez myśliwych Kół Łowieckich. Podczas akcji przepędzania nad bezpieczeństwem mieszkańców będzie czuwać Straż Miejska wraz z Policją, czasowo będą zamykane drogi dla ruchu pojazdów i pieszych.
W momencie zauważenia dzika na terenie lub w pobliżu swojej posesji należy zadzwonić pod numery telefonów podane poniżej:
Kierując się w stronę Korbielowa dla ulic znajdujących się na lewo od ulicy Kopernika:
  • KOŁO ŁOWIECKIE „ŻBIK” pan Michał Gibas tel. 792-801-218 oraz pan Michał Podkulski tel. 669-130-782
Kierując się w stronę Korbielowa dla ulic znajdujących się na prawo od ulicy Kopernika:
  • KOŁO ŁOWIECKIE „GROŃ”: pan Kazimierz Wiewióra tel. 530-431-967 oraz pan Andrzej Mizia tel. 515-216-054
APELUJEMY do mieszkańców, by nie wyrzucali poza ogrodzenia swoich posesji resztek jedzenia. Zachęca to dziki do zamieszkiwania blisko zabudowań i potęguje problem.
APELUJEMY także do osób posiadających nadmiar jabłek w swoich sadach czy ogrodach, o informowanie o tym fakcie Kół Łowieckich. Przedstawiciele Kół przyjadą, odbiorą zebrane jabłka i wywiozą do lasu jako karmę dla dzikiej zwierzyny.
Facebook
Poleć stronę