Zadzwoń do nas

Dziś jest sobota 18 maja 2024
logotyp Iceland, Liechtenstein, Norway grantsflaga Unii Europejskiej

Dofinansowane przez Unię Europejską – NextGenerationEU

 

 

Program „MALUCH+” 2022-2029

W dniu 15.09.2023 r. Miasto Żywiec podpisało umowę ws. przekazania dofinansowania na zadanie polegające na tworzeniu miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2022-2029.

W ramach realizacji umowy został utworzony Żłobek Miejski nr 2 dysponujący 24 miejscami, który znajduje się w budynku Przedszkola Nr 10 położonego w Żywcu przy ul. Browar Kolonia 44.

Inwestycja została zrealizowana z wykorzystaniem środków z Krajowego Planu Odbudowy oraz budżetu Państwa.

Wartość zadania:

- środki KPO w ramach Programu MALUCH+ w kwocie 860 688,00 zł

- środki z budżetu państwa na finansowanie podatku VAT, w kwocie 116 124,02 zł

W ramach umowy wykonano następujące zadania:

  1. Przebudowa i remont budynku poprzez dostosowanie budynku i pomieszczeń do potrzeb dzieci w tym do wymogów budowlanych, sanitarno-higienicznych, bezpieczeństwa przeciwpożarowego, organizacja kuchni, szatni.
  2. Zakup i montaż wyposażenia min. meble, wyposażenie wypoczynkowe, sanitarne, kuchenne, zabawki.
  3. Budowa i wyposażenie placu zabaw
  4. Zagospodarowanie terenu

Wzrost dostępności miejsc opieki przyczyni się do zwiększenia ilości dzieci objętych opieką, a powstała dzięki programowi instytucja opieki umożliwi aktywizację zawodową rodziców, którzy dotychczas nie mogli podjąć pracy ze względu na konieczność sprawowania opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Ponadto nowo powstały Żłobek pozytywnie wpłynie na wzrost zatrudnienia, poprzez utworzenie nowych miejsc pracy.

Program „MALUCH+” 2022-2029 jest programem integrującym środki europejskie – środki z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) oraz z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach perspektywy finansowej 2021-2027 – a także środki budżetu państwa.

 

 


Załączniki:

Facebook
Poleć stronę