Zadzwoń do nas

Dziś jest poniedziałek 22 kwietnia 2024
logotyp Iceland, Liechtenstein, Norway grantsflaga Unii Europejskiej
Podpisano umowę w sprawie budowy Przedszkola przy ul. Tetmajera w Żywcu

11 lipca w Urzędzie Miejskim w Żywcu doszło do podpisania bardzo istotnego, zwłaszcza dla mieszkańców dzielnicy Zabłocie dokumentu. Sygnowano bowiem umowę w sprawie budowy nowego przedszkola w Zabłociu.  Nowe przedszkole zostanie wybudowane przez firmę Wodpol, która wygrała ogłoszony przed kilkoma tygodniami przetarg.

Umowę podpisali burmistrz Żywca Antoni Szlagor oraz prezes firmy Wodpol Adam Marszałek. Wykonawca zobowiązał się do wykonania robót do końca lipca 2017 roku.

– Chcemy by już 1 września 2017 z nowego przedszkola mogli korzystać najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. Jestem przekonany, znając dotychczasowe osiągnięcia firmy Wodpol, że inwestycja ta zostanie zrealizowana w zakładanym terminie – mówi Antoni Szlagor, burmistrz Żywca. – Na plac budowy chcemy wejść jak najszybciej, by jak najwcześniej ruszyć z pracą – zapewnił Adam Marszałek.

Na parterze budynku planowane są  3 sale zajęć z sanitariatami i pomieszczeniem do składowania leżaków, szatnia dla dzieci, sala dydaktyczna, pokój administracyjny, kuchnia z zapleczem, pomieszczenie konserwatora, pokój socjalny dla personelu technicznego. Na piętrze zlokalizowane  będą 3 sale zajęć z sanitariatami i pomieszczeniem składowania leżaków, 8 sal dydaktycznych, sala audiowizualna z pomieszczeniem na stroje, gabinet pielęgniarski, pomieszczenie socjalne wraz z szatnia dla pracowników, kotłownia. Parter z piętrem połączony będzie  dwiema klatkami schodowymi oraz winda dostosowana do przewozu osób niepełnosprawnych. Przedszkole zaprojektowano dla 150 dzieci.

Zadanie to zostanie sfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) oraz ze środków budżetu Miasta Żywca. 


Facebook
Poleć stronę