Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 22 lutego 2024
logotyp Iceland, Liechtenstein, Norway grantsflaga Unii Europejskiej
Zapraszamy na webinary

 

Czym jest Mechanizm Finansowy EOG i w jaki sposób przyczynił się do (r) ewolucji w Żywcu?
Jak przygotować dobry projekt publiczny uwzględniający potrzeby różnych odbiorców? Co to jest idea smart city, jak nasze miasta będą wyglądały w przyszłości? Czego od nowoczesnych miast oczekują młodzi? Na te oraz wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedzi w naszym cyklu webinarów, na które serdecznie zapraszamy.

Szkolenia odbywają się w ramach projektu SMART ŻYWIEC – (r)ewolucja realizowanego przez miasto Żywiec. Adresowane są głównie do pracowników instytucji samorządowych, ale do udziału zapraszamy również wszystkich mieszkańców Żywca oraz osoby związane z naszym miastem zawodowo bądź poprzez swoje zainteresowania. Żeby wziąć z nich udział nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu.

Webinary poprowadzą pracownicy naukowi, specjaliści z zakresu funkcjonowania samorządu, oraz pedagodzy. Cykl obejmuje 4 szkolenia online:

 

15.01.2024, godz. 12.00
Czym są fundusze EOG? Jak zmieniają nasze miasto?
dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, Kierownik Katedry Zarządzania w Akademii WSB, certyfikowana ekspertka GPM Global (Green Project Manager Level B) oraz ekspertka Komisji Europejskiej
m.in. w obszarze współpracy terytorialnej. 
[https://zoom.us/webinar/register/WN_TE7Zc9H3RLmk-XV-A4vxWA]

 

16.01.2024, godz. 12.00
Młodzi zmieniają świat, czyli inne spojrzenie na lokalną rzeczywistość.
Paweł Żygliński – nauczyciel klas wojskowych, twórca Szkoły Przetrwania dla młodzieży, animator w codziennej pracy z młodzieżą.
[https://zoom.us/webinar/register/WN_suV_kda7QQig8Ldw5350dA]

 

18.01.2024, godz. 12.00
Czego… nie będzie w przewodniku dobrych praktyk, czyli jak uniknąć błędów w działaniu
Łukasz Strutyński, Halina Kwiatkowska - doradcy Związku Miast Polskich, eksperci ds. samorządu terytorialnego, [https://zoom.us/webinar/register/WN_qVZmtfh4SRKQYhE-uI1I6A]

 

19.01.2024, godz. 12.00
Żywiec 2073. Jak miasto może wyglądać za 50 lat
dr Bogna Kietlińska – socjolożka i historyczka sztuki. Pracuje w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane z: socjologią i antropologią miasta,  etnografią wielozmysłową i socjologią przyjemności. Specjalizuje się w metodologii badań jakościowych.

Tymon Radwański – socjolog, dziennikarz, doświadczenie zdobywał między innymi w Deloitte i Agorze. Wieloletni działacz i członek zarządu stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.
[https://zoom.us/webinar/register/WN_UOhZiDz2T42tO71K8S644w]

 

Jak wziąć udział w nich udział?
To proste. Wystarczy kliknąć link widniejący pod interesującym Państwa webinarem i wypełnić formularz uczestnictwa. W następnym kroku otrzymają link do szkolenia, który połączy państwa z wydarzeniem online odbywającym się na żywo na platformie ZOOM. Wystarczy posiadać komputer lub telefon z dostępem do Internetu. Udział w szkoleniach oczywiście jest bezpłatny. Rejestracja uczestników zamykamy na godzinę przed rozpoczęciem webinaru.

 

Podyskutujmy na grupie

Dodatkowym elementem każdego z webinarów będzie grupa dyskusyjna dla uczestników, tematycznie związana z przedmiotem szkolenia. Uczestnicy za pośrednictwem komunikatora WhatsApp, będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat poruszanych zagadnień oraz wymienić się opiniami.

Facebook
Poleć stronę