Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 30 listopada 2023
logotyp Iceland, Liechtenstein, Norway grantsflaga Unii Europejskiej
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Żywcu

 

O godzinie 9:30 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Żywcu rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Złożono kwiaty pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego, po czym w żywieckiej Konkatedrze odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny oraz ofiar walki o niepodległość.

O godzinie 11:00 na żywieckim Rynku burmistrz Antonii Szlagor rozpoczął oficjalną część uroczystości słowami Jana Pawła II: "„Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej”.

Jednym z ważnych punktów tego Święta było ślubowanie klas wojskowych ZSAiO – stając się symbolicznym aktem oddania się służbie Ojczyźnie. Uczestniczyli w nim nie tylko uczniowie klas pierwszych, ale także dumni rodzice.

Uroczystości zgromadziły wielu ludzi, była to wspaniała okazja do wspólnego świętowania, uczczenia bohaterów, wzmocnienia więzi społecznych poprzez kultywowanie wartości patriotycznych. 


Facebook
Poleć stronę