Zadzwoń do nas

Dziś jest poniedziałek 05 sierpnia 2024
logotyp Iceland, Liechtenstein, Norway grantsflaga Unii Europejskiej
XXIX Wiosenny Festiwal Biegowy za nami

Za nami XXIX Wiosenny Festiwal Biegowy, w ramach którego odbywa się Bieg na Grojec oraz biegi towarzyszące najmłodszych. W tym roku w Festiwalu wzięło udział około 200 biegaczy. Nie przeszkadzały im złe warunki pogodowe, padający deszcz i niska temperatura. W Biegu na Grojec jako pierwszy na mecie pojawił się Czech (w biegu oprócz zawodników z Polski i Czech, brali udział również zawodnicy z... Hiszpanii) Bartosz Misiak, który 5-kilometrowa trasę pokonał w czasie 23:49,2. Wśród pań zwyciężyła Magdalena Kobieliusz z Istebnej z czasem 25:58.9. Prowadzona była również klasyfikacja najlepszych zawodniczek i zawodników z Żywca. Wśród mężczyzn zwyciężył Tomasz Fijak, a wśród kobiet Kinga Bugajska.
- gratuluję Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Żywcu bardzo dobrej organizacji, a zawodniczkom i zawodnikom świetnej kondycji i bardzo dobrych wyników. Kolejny Bieg na Grojec za rok, ale już w październiku czeka nas Jesienny Festiwal Biegowy mówi burmistrz Antoni Szlagor.