Strefa Chwały 2017
W niedzielę 15 października odbył się Koncert Galowy Festiwalu Piosenki Religijnej „Strefa Chwały”. Przesłuchania konkursowe odbyły się w dniu 11.10.2017 r. Wzięło w nich udział 43 wykonawców. Nagrody wręczali – proboszcz parafii NNMP w Żywcu ks. Grzegorz Gruszecki oraz burmistrz Żywca Antoni Szlagor.
Występy oceniała komisja w składzie:
1.Bożena Stolarczyk – śpiewaczka, wykładowca Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bielsku – Białej,
2.Agnieszka Gregorczyk-Sinkowska – śpiewaczka, właściciel i wykładowca prywatnej szkoły wokalno -muzycznej
w Bielsku – Białej, współpracuje z zespołem Camerata Silesia.
3..Ks. Stanisław Joneczko z Bielska-Białej – Proboszcz Parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny w Kamesznicy,
muzyk
Kierując się następującymi kryteriami:
- dobór repertuaru,
- zgodność treści utworów z wartościami chrześcijańskimi Kościoła Katolickiego,
- brzmienie i technika wokalu,
- technika gry na instrumentach,
- ogólny wyraz artystyczny (zachowanie na scenie, ruch sceniczny, estetyka).
Po wysłuchaniu uczestników, przyznała następujące miejsca:
W KATEGORII SOLISTÓW, DUETÓW:
PRZEDSZKOLA:
MIEJSCE I – ELZA DYDUCH, NATALIA KUPCZAK – Przedszkole nr 11 w Żywcu
MIEJSCE II – ANDRZEJ KONICKI – Niepubliczne Przedszkole „Akademia Malucha” w Żywcu
MIEJSCE III – LILIANNA LEŚKO – Przedszkole w Pietrzykowicach
SZKOŁY PODSTAWOWE – KLASY I - III:
MIEJSCE I – MAJA WIERZBINKA – Szkoła Podstawowa w Rychwałdzie
MIEJSCE II – ANNA GÓROWICZ- Szkoła Podstawowa nr 3 w Żywcu
MIEJSCE III – MAGDALENA STOKŁOSA – Szkoła Podstawowa w Rychwałdzie
PATRYCJA GÓROWICZ- Szkoła Podstawowa nr 3 w Żywcu
SZKOŁY PODSTAWOWE – KLASY IV - VII:
MIEJSCE I – KORNELIA PODSTAWNA, ALEKSANDRA BIELEWICZ – Dom Kultury
Komorowice z Bielska - Białej
MIEJSCE II – EDYTA LIMANÓWKA – Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
MIEJSCE III – MAJA PIWOWARCZYK – Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała
Wyszyńskiego w Żywcu
GIMNAZJA:
MIEJSCE II – ZUZANNA PIOTROWICZ – Szkoła Podstawowa nr 2 w Żywcu z oddziałem
Gimnazjum
MARTYNA PLEWA - Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
MIEJSCE III – WIKTORIA ŁUKASZEK - Szkoła Podstawowa nr 3 w Żywcu z oddziałem
Gimnazjum
JULIA SKUPIEŃ – Szkoła Podstawowa w Skomielnej Białej
SZKOŁY SPECJALNE
MIEJSCE I – JANINA NAWROCKA – Warsztat Terapii Zajęciowej w Żywcu
MIEJSCE II – ANETA MICOREK - Warsztat Terapii Zajęciowej w Żywcu
MIEJSCE III – ALEKSANDRA JERUZAL – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żywcu
W KATEGORII ZESPOŁÓW WOKALNYCH I MUZYCZNYCH:
PRZEDSZKOLA:
MIEJSCE I – ZESPÓŁ WOKALNO – INSTRUMENTALNY „MAJA” - Niepubliczne Przedszkole
„Maja” w Radziechowach
MIEJSCE III – ZESPÓŁ „ŻYWIECKIE PROMYCZKI” - Przedszkole Sióstr Serafitek w Żywcu
ZESPÓŁ WOKALNY „TRZY GRUPY DO KUPY” - Niepubliczne Przedszkole
„ Akademia Malucha” w Żywcu
SZKOŁY PODSTAWOWE – KLASY IV- VII:
MIEJSCE II – ZESPÓŁ WOKALNO – INSTRUMENTALNY – Zespół Szkolno – Przedszkolny
nr 1 w Żywcu
ZESPÓŁ WOKALNY - Szkoła Podstawowa nr 3 w Żywcu z oddziałem Gimnazjum
MIEJSCE III – KWARTET WOKALNY - Szkoła Podstawowa w Rychwałdzie
SZKOŁY ŚREDNIE ORAZ DOROŚLI:
MIEJSCE I – ZESPÓŁ WOKALNO – INSTRUMENTALNY „MECHANIK, ŻE HEJ”-
Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Żywcu
MIEJSCE III – CHÓR „AKORD” z Żywca
GRAND PRIXFestiwalu Piosenki Religijnej „ Strefa Chwały” otrzymuje
ZESPÓŁ WOKALNO – INSTRUMENTALNY -
Szkoła Podstawowa nr 2 w Żywcu z oddziałem Gimnazjum