Zadzwoń do nas

Dziś jest wtorek 23 lipca 2024
logotyp Iceland, Liechtenstein, Norway grantsflaga Unii Europejskiej
SYLWIA ZYZAŃSKA Z ŁUCZNIKA ŻYWIEC MISTRZYNIĄ POLSKI SENIOREK

MISTRZYNI POLSKI JUNIOREK SYLWIA ZYZAŃSKA Z ŁUCZNIKA ŻYWIEC ZOSTAŁA MISTRZYNIĄ POLSKI SENIOREK NA ROK 2017.

W Dobczycach na obiekcie sportowym MGOKiS w dniach 8-10.09.2017r. odbyły się LXXXI Mistrzostwa Polski Seniorów w łucznictwie z udziałem ponad 150 zawodników z całego kraju.

Po zwycięstwie w finale olimpijskiej rundy World Archery z Kariną Pałką-Lipiarską z Grota Zabierzów wynikiem w setach 6 do 4 pkt. Sylwia Zyzańska została Mistrzynią Polski Seniorek na rok 2017. Wcześniej Sylwia w sierpniowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Zamościu ustanowiła 3 rekordy Polski juniorek i została Mistrzynią Polski Juniorek. Brązowy medal i tytuł II-giej V-ce Mistrzyni Polski zdobyła Joanna Rząsa również z Łucznika a 5 miejsce Natalia Leśniak. Konkurencja olimpijska rozgrywana jest na odległości 70m. W strzelaniu drużynowym Łucznik Żywiec w składzie:
Sylwia Zyzańska, Natalia Leśniak, Wioleta Myszor zdobyły złoty medal i tytuł Mistrzyń Polski po zwycięstwie w finale z drużyną KS Stella Kielce 6 do 2pkt. Drużyna Łucznika zdobyła jeszcze 2 złote medale w strzelaniu konkurencji 50 i 30m oraz srebrny medal na 60m przegrywając w finale z KS Obwunik Prudnik.

W strzelaniu konkurencji 60m złoty medal zdobyła Sylwia Zyzańska a srebrny Natalia Leśniak.W konkurencji 50m zwyciężyła Wioleta Myszor przed Sylwią Zyzańską, Glorią Juszczuk i Joanną Rząsą. Na odległości 30m zwyciężyła Joanna Rząsa a srebrny medal zdobyła Natalia Leśniak. Druga drużyna Łucznika Żywiec zdobyła brązowy medal na odległości 60 i 30m oraz srebrny medal na odległości 50m. Występowała w składzie: Joanna Rząsa, Zuzanna Grzymek, Gloria Juszczuk, Paulina Lach. Złoty medal wśród mężczyzn na odległości 90m zdobyła drużyna Łucznika Żywiec składająca się z 17 i 18 letnich juniorów: Oskar Kasprowski, Patryk Cacak, Szymon Kurowski. Była to największa sensacja Mistrzostw, gdyż żywczanie pokonali faworytów drużynę Marymontu Warszawa dopiero w dogrywce 3 strzałami wynikiem 27 do 25pkt. Młodzi łuczniczy z Żywca zdobyli jeszcze brązowy medal w strzelaniu na odległość 50m.
Oskar Kasprowski – Mistrz Ogólnopolskiej Olimpiady w Warszawie zajął ogólnie w Mistrzostwach
7 miejsce a brązowy medal w konkurencji 90 i 50m.

W klasyfikacji medalowej zdecydowanie wygrał Łucznik Żywiec przed Marymontem Warszawa