Zadzwoń do nas

Dziś jest środa 24 lipca 2024
logotyp Iceland, Liechtenstein, Norway grantsflaga Unii Europejskiej
Trzy Zapory 2024 - zapowiedź

W dniach 28-30.06.2024 odbędzie się 58 edycja Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego TRZY ZAPORY 2024 na rzece Sole. Ponad 230 uczestników pokona dystans 45 km z Żywca do Oświęcimia, który został podzielony na dwa etapy:

- 29.06.2024 – sobota – I etap, w ramach którego rozgrywane są konkurencje kajakowe takie jak OS (Odcinek Szybkościowy) na dystansie 5km na jeziorze Żywieckim oraz SPRINT na dystansie 500m na jeziorze Międzybrodzkim pod kładką dla pieszych poniżej zapory w Tresnej – ZAPRASZAMY DO KIBICOWANIA!!!

- 30.06.2024 – niedziela – II etap, w czasie którego kajakarze pokonują dystans 30km z Porąbki do Oświęcimia rzeką Sołą, mającą na tym odcinku charakter górski. Jest to możliwe dzięki współpracy organizatorów spływu z PGW WODY POLSKIE, w ramach której przepływ w korycie rzeki zwiększy się w niedzielę z 5m3 do 30m3 na sekundę.

Ogólnopolski Spływ Kajakowy Trzy Zapory należy do prestiżowego cyklu Grand Prix Polskiego Związku Kajakowego, najlepiej zorganizowanych imprez turystycznych mających jednak pewien element rywalizacji a jego organizatorzy, Ognisko TKKF MOTOR ANDRYCHÓW otrzymało laur „ZŁOTE WIOSŁA PZKaj 2024” w kat. Kajakarstwo Powszechne i Turystyczne, za organizację imprezy oraz wkład w rozwój kajakarstwa.

Mieszkańców terenów na trasie drugiego niedzielnego etapu pragniemy uczulić na wyższy tego dnia poziom wody w rzece Sole. Prosimy o ostrożność wypoczywając nad wodą. Zapraszamy do kibicowania.

PARTNERZY:

‒ Ministerstwo Sportu i Turystyki

‒ Polski Związek Kajakowy, Komisja Kajakarstwa Powszechnego i Turystycznego

‒ Urząd Gminy Porąbka

‒ Starostwa Powiatowe Wadowicach

‒ Urząd Miasta Oświęcim

‒ Urząd Miasta Andrychów

‒ Urząd Miasta Żywiec

‒ Urząd Miasta Kęty

IMPREZA DOFINANSOWANA ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Facebook
Poleć stronę